b_400_400_16777215_0_0_images_novosti_2013-00_nogomet-noge.jpgNa do sada najteži način "Cres" je došao do bodova, zadržavši stopostotni učinak u novoj sezoni Prve ŽNL...

Utakmica Prve županijske lige, 3. kolo:
Cres - OŠK 3:1 (0:1)
CRES - Igralište Dari. Gledatelja: 80. Sudac: Stojaković (Lovran).
Strijelci: 0:1 - Šare (25), 1:1 - Kučinić (65), 2:1 - Jerneić (70), 3:1 - Šneler (82).
CRES: Zmajla, Filipas, Mikičić (od 46. Vrsaljko), Crnovršanin, Jerneić, Brnić (od 46. T. Zubović), Vunduk, Martuslović, Šneler, Kučinić, Perčić. Trener: Cunjak.
OŠK: Jedrlinić, Mašić, Žuvić (od 81. Katava), Đunđek (od 65. Josipović), Toić, M. Prpić, Škoda (od 78. Šehić), Turčić, Šare, Dajdžić, Kurolt. Trener: Veljačić.
Žuti kartoni: Crnovršanin (Cres), Toić, Šare (OŠK).

Nakon što je prvih 45 minuta pripalo gostima iz Omišlja, pogotkom Luke Šare, "Cres" se probudio u drugom dijelu i stavio na muke vratara Jedrlinića, a odluka je pala u posljednjih dvadesetak minuta, pogocima Josipa Jerneića i Karla Šnelera.

Ostali rezultati 3. kola: Klana - Mune 4:4, Vihor - Borac 5:1, Kraljevica - Rikard Benčić 1:0, Rječina - Zamet 2:1, Rab - Draga 1:1, Lovran slobodan.

Poredak: Cres 9, Vihor, Kraljevica 7, Klana, Draga 5, Rječina 4, Mune, Rikard Benčić (utakmica manje) 3, Lovran (utakmica manje), OŠK, Borac, Rab (utakmica manje) 1, Zamet 0.