Creski mladići pobijedili na lošinjskom "streetballu"

Turnir je dio ljetne serije kroz Hrvatsku / foto: B. Purić
Momčad po imenu "Fejmić" za koju su igrali Romano Solis, Darjan Utmar, Jan Gršić i Matija Pranjić osvojila je prvo mjesto na turniru u uličnoj košarci održanom na glavnom trgu u Malom Lošinju.

U finalu je creska momčad svladala lošinjski "The End" za kojeg su igrali Marin Žeželj, Filip Barkijević i Mateo Milušić, sa 16:6. Sudjelovalo je osam momčadi.

I u turniru za igrače do 13 godina bilo je osam sastava, a pobijedili su "Galebovi" iz Cresa - Blaž Filipas, Antonio Blažević, Dominik Lovrečić i Bruno Salković. U finalu su svladali momčad "Ludi Rusi" (Irman Kunovac, Filip Mugoša, Matjaž Bunc, Jaka Uršič) s 15:14 nakon produžetka.

Odigrano je i natjecanje u gađanju trica, u kojem je najuspješniji bio mladi Lošinjan William Perkić. Turnir je dio već tradicionalne ljetne turneje uličnih košarkaških turnira.