Vekić igrao na Europskom prvenstvu mladih

Vekić u hrvatskoj momčadi na EP
Leo Vekić iz Malog Lošinja, a član Stolnoteniskog kluba "Pula", igrao je na Europskom kadetsko-juniorskom prvenstvu u Ostravi (Češka).

Pojedinačno u kadetskom turniru, Vekić je ušao među 64 najbolja i pobijedivši Slovenca Aljaža Goltnika 4:0, a potom je izgubio od Mađara Erika Huzsvára 1:4. U igri parova, nastupajući s Rokom Meterom, Vekić nije uspio ući među 32 najbolja; izgubili su 2:3 od Rusa Denisa Izumrudova i Vladislava Banikova. Vekić je igrao i turnir kadetskih mješovitih parova, s Brunom Borovec - nisu prošli među 64, ispavši od njemačkog para Senkbeil / Griesel 0:3.

U momčadskom dijelu natjecanja, s kadetskom je reprezentacijom Vekić u razigravanju za osminu finala dobio Nizozemsku (3:2), zatim izgubio u osmini finala od Mađarske (0:3), a u prvom kolu razigravanja za poredak od 13. do 16. mjesta dobio Ukrajinu (3:1).