"Lošinj" ušao u završnicu Hrvatskog kupa

Slijeva: Muškardin, Tomić, Tirkajla i Petrović / foto: B. Purić
Po prvi put će u završnom natjecanju Hrvatskog kupa igrati šahisti "Lošinja", koji su danas u finalu Kupa Primorsko-goranske županije pobijedili sastav riječkog "Kvarnera".

Napet meč raspleo se u posljednjem, četvrtom satu igre, s tim da je posljednjih pola sata sve bilo jasno, nakon što su završile partije na drugoj, trećoj i četvrtoj ploči.

Kup Primorsko-goranske županije, finale:
Lošinj - Kvarner 2,5:1,5
Pojedinačno: Muškardin - Fućak 0:1, Tomić - Medančić 1:0, Tirkajla - Podobnik 1:0, Petrović - Kršovnik remi.

Lošinjski šahisti su ovime po prvi put u pet desetljeća postojanja kluba osvojili županijski (ranije: regionalni) kup, nakon što su u tri navrata osvajali drugo mjesto. Završnica Hrvatskog kupa održat će se upravo u Malom Lošinju, od 16. do 20. svibnja.