Sedmo mjesto E. Skočibušića na PH, treći s ekipom

Lošinjan Emanuel Skočibušić koji nastupa za medulinski "Clivo" zauzeo je sedmo mjesto na Prvenstvu Hrvatske za jedriličarsku klasu "optimist", održanom u akvatoriju otoka Brača u domaćinstvu JK "Postira".

Kao član ekipe, s klupskim je kolegama osvojio treće mjesto. Njegov brat i klupski kolega Matej Skočibušić bio je osamnaesti, a s ekipom drugi.

Tri predstavnice lošinjskog "Juga" ostvarile su sljedeće plasmane - Tajana Filipaš na 52. mjesto, Dorotea Spišić na 66., a Eni Vidulić na 94. mjesto.

Pojedinačni prvak je Mario Buba Pulek ("Clivo"), prvakinja je Lucija Škopac iz pulskog "Uljanika", a ekipni pobjednik je splitski "Mornar". Sudjelovalo je 146 natjecatelj(ic)a, a jedrilo se uglavnom po jugu.