E. Skočibušić izvrstan na Otvorenom prvenstvu Hrvatske

Emanuel Skočibušić
Na Otvorenom prvenstvu Hrvatske do 12 godina za klasu "optimist", održanom u splitskom akvatoriju, istaknuo se Lošinjan Emanuel Skočibušić.

Nastupajući za rabački "Kvarner", Emanuel je osvojio šesto mjesto, a kako je iznad njega u poretku bio stranac, pripada mu peto mjesto među hrvatskim natjecateljima. Tek ga je kombinacija treme i neiskustva dijelila od još boljeg plasmana.

Njegov brat i klupski kolega Matej Skočibušić bio je ukupno četrnaesti, a dvanaesti od hrvatskih jedriličara.

Od malih Lošinjana koji nastupaju za lošinjski "Jugo", najbolje se plasirala Dorotea Spišić; na 52. mjesto ukupno, a 17. od djevojčica. Eni Vidulić bila je 62., Ema Krstačić 76., a Patrik Spišić 102.

Sudjelovalo je 107 jedriličara iz Hrvatske, Srbije i Slovenije, a prvak je postao Adrian Peović iz "Marine Kaštela", dok je drugo mjesto i naslov najbolje djevojčice pripalo Lari Manestar iz crikveničkog "Vala".

Odjedreno je pet plovova, prva dva po kiši i jugu od 20 čvorova, a ostala dva dana po maestralu.